Čo si NEobliecť pred kameru alebo OBLEČENIE a VIDEO

Moja, a to čo máš na sebe?
Otvorte video, bude ešte horšie… 🙂
Pár tipov o tom, čo si NEobliecť pred kameru, keď natáčate autorské video som dala sem – do krátkeho videa (4:16 min.), aby ste aj videli, ako to katastrofálne vyzerá na kamere:

OBLEČENIE a VIDEO (text z Kompletného manuálu)

ŠATY ROBIA ČLOVEKA

Aj keď sa to nezdá, oblečenie je v takomto videu veľmi dôležité. Kvôli tomu, aby dobre na kamere vyzeralo, ale aj preto, že pomocou neho komunikuješ s divákom na podprahovej úrovni. Oblečenie môže podporiť Tvoje slová…ale aj poškodiť Tvoje posolstvo.

TECHNICKÁ STRÁNKA VECI

Vzor: pásik, drobná bodka a veľké kontrastné vzory NIE NIE NIE. NIKDY!!!

Neviem ako to tá kamera robí, ale vo výslednom videu sa celé tvoje telo mihá pred očami. Pásikavé a bodkované oblečenie úplne odvádza pozornosť od toho, čo rozprávaš. Rovnako aj oblečko s veľkým výrazným vzorom. Najlepšie je takmer jednofarebné oblečenie…alebo s jemnulinkým vzorom. Aby ťa oblečenie “neprevalcovalo”.

KONTRAST

Predstav si, že natáčaš video pred bielou stenou a na sebe máš biele tričko. Čo vidí divák? Len hovoriacu hlavu niekde v lufte 🙂

Oblečenie si vždy vyber podľa toho, pri akom pozadí budeš natáčať.

NEONKOVÉ FARBY

A ešte jedno špéci upozornenie: Besná zelená, oranžová, ružová, teda neónkové farby oblečenia a doplnkov NEPOUŽÍVAJ. Je to horšie ako bodka a pásik. Na toto som prišla nedávno. A vyzerá to takto hrozne (kamera a neónková farba sa proste nemajú rady):

oblecenie1

PSYCHOLOGICKÁ STRÁNKA VECI

Farba oblečenia, vzor, tvar, strih… to všetko pôsobí na divákove podvedomie.

Predstav si, že vidíš video s nejakou smutnou témou a rozpráva to človek oblečený v šialenej hawajskej košeli. Alebo – slečna vo videu nabáda ľudí k radosti, veselosti, robeniu bláznivých vecí… a od hlavy po päty je oblečená v čiernom habite.  Áno, viem – toto sú príklady pritiahnuté za vlasy...ale rozumieme sa, však?

AKO SI VYBERÁM OBLEČENIE JA

Ak natáčam viacej videí za sebou, na každé volím iné oblečko. Väčšinou si len vymením tričko alebo oblečiem na vrch sveter, prípadne dám na krk inú šatku.  Pomaly je už na tých videách komplet celý môj šatník 🙂

Ale zase – úplne celý kurz rozvoja tvorivosti Otvor sa (asi 30 videí) som natočila v jedných univerzálnych čiernych šatočkách. Tam som to práve celé zjednotila pomocou oblečenia.Tam som si to mohla dovoliť, lebo divákovu dôveru už som dávno mala (už bol v platenej členskej sekcii), už divák neskúmal okolie. Už naplno vnímal, čo hovorím. A tá čierna neutrálna farba naopak – urobila dobrú službu.

OBLEČENIE AKO SÚČASŤ ZNAČKY

Oblečenie, alebo nejaký módny doplnok dokonca môžeš využiť aj ako svoju značku, podľa ktorej si Ťa budú pamätať. Ja tento nástroj nepoužívam. Ale napr. Stáňu Mrázkovú si ľudia pamätajú podľa červených okuliarov na hlave. Má ich v každom videu, fotke, webinári 🙂 Meno si nemusia pamätať, ale podľa okuliarov vedia, že je to tá “plážová kráľovná”.

oblecenie2

V princípe: vyber si také oblečenie, aby podporilo Teba ako osobu. Musíš sa v tom cítiť dobre.  A zároveň aby podporilo tému a posolstvo videa. Samozrejme – kontrastnej farby oproti pozadiu.

Aby si na videu vynikol Ty. Lebo TY si hlavnou hviezdou tohto videa.

P.S. Je to originál text z Kompletného manuálu, preto “tykám”. Vykačom sa ospravedlňujem.

Ak ste čítali e-book 10 tipov+3 zlaté pravidlá Ako natočiť video rýchlo a jednoducho, tak viete – prečo 🙂

A ak ste nečítali, tak šup šup stiahnuť tu>>> …  a natočiť svoje prvé video…. podeliť sa o svoje dobré nápady a skúsenosti.  Nech si ten svet spoločne urobíme krajší a farebnejší.

Stiahnite si e-book ZDARMA 10 tipov + 3 zlaté pravidlá ako natočiť video rýchlo a jednoducho

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.