Keď tečie prúdom, vtedy je NAJlepšie. A NEhovorím o alkohole :)

…A NEhovorím o alkohole 🙂 … aj keď AJ táto téma bola dlho a hlboko pretriasaná na video-semíku… ale o tom inokedy…  Dnes o niečom inom. O jednom mojom velikánskom VIDEO-CVAKU a nekonečnej vďake.

Pôvodne som si myslela, že na prvom živom video seminári prejdeme pekne krok za krokom celým mojim video- e-bookom. Je naozaj dobre a logicky vystavaný. Presne tak, že keď človek ide stranu po strane a urobí všetko o čom píšem aj prakticky, tak na konci je hotové prvé video… a naštartovaný jeho video motor.

Tak som si vytvorila podľa neho časový harmonogram… a e-book vytlačila do papierovej podoby. Milo ma prekvapilo, aká je to bichľa 🙂 Hotová diplomová práca 🙂 V tej elektronickej forme sa mi to veru nezdalo také veľdielo.

Eguško sa vytešilo, keď som ho v piatok držala v ruke 🙂

.video-komplet-manual

A tak sme v piatok podvečer na seminári začali pekne krok za krokom. Zodpovedne môžem povedať, že sme využili každú jednu minútu času tohto video-víkendu u nás, v hniezde. Na maximum.

Keď sme v sobotu okolo obeda ešte stále boli na prvých stranách e-booku, pochopila som mega dôležitú vec.

(Možno veľmi dôležitú aj PRE TEBA…preto píšem tieto písmenká.)

Prečo niektorí nie a nie natáčať tie svoje videá, aj keď majú obrovský potenciál v sebe? Ukrývajú v sebe veľký poklad, ktorý by mohli svetu odovzdať. A zároveň majú schopnosť tlmočiť túto múdrosť cez video (pretože on ju má naozaj každý).

Prečo?

Prečo majú taký obrovský blok?

Prečo sa boja kamery ako čert kríža?

Prečo si sami seba nedokážu predstaviť ako rozprávajú k ľuďom z obrazovky?

Prečo nie sú schopní prehovoriť, keď zapnú kameru? Zaseknú sa a pripadajú si ako úplný debil… (tlmočím slová účastníkov).

Prečo dokonca niektorí nemajú ani štipku odvahy postaviť sa pred kameru a vyskúšať to? (tiež prípad účastníkov).

Tak presne pre toto  zvládnutie prvej úlohy z e-booku  trvalo taaaak veľmi dlho…. nekonečne dlho.

Nepustila som ich ďalej. Nie a nie a nie!

video-seminar-piseme

Aj keď čas bežal a ku konkrétnej technike natáčania sme sa dostali až o hoooodne hodín neskôr oproti pôvodnému plánu.

Nepokročili sme ďalej aj keď mi to v kútiku duše v tej chvíli asi trošku zazlievali 🙂 a hovorili si: “To som zvedavá, ako sa týmto tempom dostaneme naozaj k naučeniu / natrénovaniu tej techniky natáčania videa.”

A urobila som dobre, že som trvala na svojom!

Že som sa nenechala zblbnúť časovým tlakom. Že som si stála za tým, že toto je to úplne najdôležitejšie…  A pohneme sa až vtedy, keď túto časť bude mať každá jedna dokonale zvládnutú! …či sa Vám to páči, alebo nie!

video-seminar-smiech

No dobre, už nebudem napínať…

Čo je tak veľmi dôležité…nejdôležitejšie?

Odpoveď na otázku: PREČO JE VLASTNÉ VIDEO NOČNÁ MORA, NEDOSIAHNUTEĽNÁ MÉTA?

PREČO JA NIE SOM SCHOPNÁ NATOČIŤ VIDEO?

Tak tu je:

flow

FLOW (po slovensky PRÚD).

NIE SI VO SVOJOM FLOW!

Videá musíš začať natáčať o tom, kde ti plynie flow. SKUTOČNÉ ŽIVOTNÉ FLOW.

V súlade so svojím životným poslaním.

O témach, ktorými absolútne žiješ…ktoré sú tvojou najväčšou vášňou. O tom, čím žiješ dňom a nocou.

Len vtedy si schopný prekonať svoj prirodzený ostych, strach z neznámeho, z kamery, z reakcie okolia na svoj nový počin.

Len vtedy dokážeš byť pred kamerou absolútne prirodzený, byť vo svojom skutočnom JA. Len vtedy zabudneš, že si pred kamerou a mal by si sa tváriť “nejako” v rámci spoločenskej normy / masky.

Len vtedy to z teba valí naozaj prirodzeným prúdom a natáčanie videa je taaaaak príjemné a zmysluplné!

video-seminar-trening-dvojice

V piatok večer si niektoré dievčatá mysleli, že chcú natáčať videá o “svojej konkrétnej téme”, ale “ja som tak nemožná na kamere, že to proste nejde a chcela by som podporiť videami to moje podnikanie”.

V sobotu večer už vedeli, že problém bol niekde inde – ich téma nebola v ich prirodzenom flow. Nebolo to to, čím žijú dňom a nocou. Vedeli o tom veľa, majú čo odovzdať aj z tejto oblasti, ale TOTO NIE JE ICH VÁŠEŇ.

Preto ich blok z kamery bol väčší ako túžba natočiť video.

video-seminar-smiech2

Blok, to je STRACH.

Vášeň, to je LÁSKA.

A existuje len Strach alebo Láska. Aj keď majú rôzne kabátiky a masky.

Láska je najväčšia sila vo Vesmíre a dokáže rozpustiť / prekonať každý STRACH.

Aj ten najväčší. Aj strach z kamery a kritiky okolia.

Až keď človek objaví v sebe tú obrovskú silu LÁSKY…a teda tej svojej najväčšej vášne, tak pán Strach vie, že nemá šancu.

Až vtedy začneš natáčať  videá ako na bežiacom páse a dokážeš hravo zvládnuť všetky…úplne všetky svoje bloky a presvedčenia o tom, že NATOČIŤ VIDEO JE PRE MŇA TAK ŤAŽKÉ.

video-seminar-dvojice-smiech

Nie je. Na vlastnej koži dievčatá zistili, že je to jednoduché. Veľmi jednoduché. Jednoduchšie, ako uvariť si kávu 🙂

Keď človek ide na vlne Lásky, na vlne svojej NAJVÄČŠEJ Vášne.

Keď video natáča z hĺbky svojej duše, so srdcom na dlani. Keď odovzdáva cez video celú svoju dušu, srdce, svoje JA. Vtedy natáča s láskou, radosťou, úplne prirodzene a na kamere vyzerá úúúúžasne.

Lebo JE VO SVOJOM FLOW. A tam to tečie prirodzene smerom von.

A pozooooor!

Cez takto natočené videá sa flow zase vráti v podobe hojnosti. Skôr či neskôr. Ale určite vráti. To je zákonitosť Vesmíru.

clock-115856_1920

Keď pošleš von LÁSKU, ona obletí Zemeguľu, a znásobená sa vráti zase naspäť. Ako bumerang.

Teším sa, že som mala tú česť “vyrobiť” 6 nových láskyplných bumerangov na tomto komornom a veľmi intenzívnom seminári. Že ďalšie krásne duše budú cez videá posielať s láskou svoje poznanie do sveta. Už bez blokov a obmedzení. S radosťou a vo svojom FLOW.

Niektorí hľadajú svoje poslanie celý život. My sme to stihli v rekordne krátkom čase.  Museli sme… ak som chcela, aby tie videá natáčali aj keď sa vrátia zo semíka domov 🙂 Sme frajerky, však?

Jasné, že sme stihli aj tú techniku natáčania. Keď sa to odšpuntovalo… keď sme zvládli BLOK, valilo to prúdom. A naučili sme sa všetko, aj tie technické veci.

Dokonca aj to, ako si poradiť, keď nemám k dispozícii žiadny stojan a svetlo a potrebujem natočiť video v provizórnych podmienkach.

“TO” je už potom malina. Technická stránka natočenie videa je už len čerešnička na torte. Tú sme zlupli ako tú povestnú malinu a každá jedna natočila svoje prvé ozajstné úúúúžasné video. A bude natáčať ďalšie a ďalšie.

Miriam, mnohokrát děkuji, víkend se mi moc líbil a objevila si ve mě potenciál, který jsem ani nečekala. Nakonec i můj mobil se umoudřil a natáčel na přední kameru – stalo se kouzlo. Dík za čarokrásný pracovní víkend. (Zdeňka)

Tento seminár som robila prvýkrát. Stanovila som si maximálny počer účastníkov 10, aby som bola schopná venovať sa naozaj každému aj indi-vindi v takej miere, v akej potrebuje. Aby sa každý naučil úplne všetko, čo potrebuje a dostal full servis.

V pondelok 10 prihlásených, 10 zaplatených. V piatok začíname….

A začali prichádzať maily, že “veľmi ma to mrzí, ale niečo dôležité mi do toho prišlo, nemôžem prísť”.

Už som celkom slušne vytrénovaná od Vesmíru a tak som vedela, že všetko je tak, ako má byť. Žiadna panika. Presne takto je to správne. A bola som veľmi, veľmi zvedavá na rozuzlenie hádanky – Prečo sa počet účastníkov v poslednej chvíli scvrkol na 6?

koncatiny

Myslela som si, že  to bude o tom, že sa 90% času budeme učiť techniku natáčania.

Figu borovú!

Presne pre toto ich bolo len 6 – aby každá jedna odišla maximálne spokojná a dostala všetko, po čo tam prišla. Aby naozaj po absolvovaní seminára natáčala videá jedno za druhým.

A to je len vtedy, keď posiela cez videá svoju dušu, svoje srdce, svoju najväčšiu VÁŠEŇ.

A tú VÁŠEŇ sme najprv museli nájsť… keďže toto v sebe nemali ujasnené.

Nebolo v mojich psychických ani fyzických silách zvládnuť viac účastníkov. Pretože dlho-predlho sme riešili tú najpodstatnejšiu vec – zistiť, kde každej tečie životné flow. Zistiť, o čom budú tie ich videá, aby sa im natáčali rýchlo, ľahko, prirodzene.

Zistiť, KTO vlastne je tá (Majka, Vierka..atď.), ktorá ide tie videá natáčať a deliť sa s ľuďmi o seba.

Milá Miriam, vůbec jsem nevěděla, co mě tak táhne na tvuj video seminář. Jedna z věcí byl určitě samotný obsah a zkušenosti, které jsem u Tebe získala. Ale hlavní důvod byl jiný… však Ty víš…  Ďěkuji s láskou. (Mája)

Siahli sme si hlboko do seba, do svojich duševných a fyzických síl. Všetky. A vydali zo seba maximum.

Prišli sa naučiť techniku natáčania videa. Naučili sa. Ako hlavný bonus si ale odniesli poznanie – KTO SOM?

ČO JE MOJA PODSTATA, VÁŠEŇ. KDE MI TEČIE FLOW. A to je bonus nad všetky.

video-seminar-vonka

Priznávam bez mučenia – znesiem veľa, som zo seba zvyknutá vydávať veľa energie, keď treba. Ale v nedeľu večer som bola vyžmýkaná ako citrón :) Fyzicky aj psychicky… ale šťastná, nesmierne šťastná… ako blcha v kožuchu 🙂

Že som ich vyprevadila z hniezda aj s tým bonusom navyše. Že som dokázala odovzdať viac, ako som mala pôvodne v pláne, pretože v princípe – ony si prišli na tento seminár HLAVNE PO TEN BONUS – nájsť sami seba, svoje skutočné JA. 

video-seminar-dvojice-smiech

Toto je obsahom môjho Štartovacieho seminára, kde ideme do hĺbky svojich duší a máme čo robiť celý víkend, aby sme našli v každom jeho JA a naštartovali jeho nový život.

Príde mi ako zázrak, že sme stihli prejsť obsahom dvoch seminárov – duchovného (štartovacieho), aj technického (video).  Preto to bolo taaaaak náročné. Pre všetkých 🙂

A som za to mega, mega vďačná.

A tak zo srdca ĎAKUJEM.

Dievčatám za krásne  spoločne strávené chvíle počas víkendového video-seminára, ktoré nás všetky veľmi obohatili …. Sľubovala som, že to bude MAkačka (žiadna GRILOvačka alebo OPEkačka) a veruže bola!

a nebesiam tiež….

Ďakujem pánu Bohu za tento dar. Schopnosť naučiť iných to, čo sama viem. Spôsobom, ktorý im je najprirodenejší. Tak, ako sú to oni schopní pochopiť, prijať a realizovať.

S láskou a pre najvyššie dobro všetkých.

Seminář byl úžasný, sešli se zde super lidi. Miriam má krásný dar předávat znalosti a pozitivní energii. E-book je skvělý, ale co mi dal ten seminář o natáčení videa, to se nedá srovnat. Nevěřila bych, že na konci semináře budu schopná natočit docela použitelné video. Ďěkuji. (Martina)

Ďakujem. 100x.

S láskou

(kamerová a mega vďačná) Miriam

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

E-book zdarma Ako natočiť video rýchlo a jednoducho si stiahnite tu>>>

Ak chcete rovno všetky rady, tipy, vychytávky, aj s presným návodom na odbúranie strachov, Kompletný manuál nájdete tu>>>

Ďalší video-seminár bude opäť len pre “pár vyvolených”, termín je už známy>>>

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Páčili sa Vám písmenká?

Tak dačo písnite do komentu, nech viem… o čom písať / NEpísať nabudúce 🙂

3sipky-dolu-cervene

Stiahnite si e-book ZDARMA 10 tipov + 3 zlaté pravidlá ako natočiť video rýchlo a jednoducho

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.