KEDY natáčať video? + 3 pikošky zo zákulisia :)

Pri natáčaní autorského motivačného videa, platí jednoduché pravidlo:

Ak natáčaš vnútri, zaisti si prázdnu miestnosť.

Je to tip č.7 v e-booku 10 tipov + 3 zlaté pravidlá Ako natočiť video rýchlo a jednoducho.

Dočítate sa aj toto:

Natáčaj vtedy, keď nie je doma / vo firme nikto iný (ideálny stav).

Aj spoza zatvorených dverí počuť zvuky.

Mysli aj na zvieracích priateľov.

Nič horšieho, ako keď sa uprostred natáčania havko začne špacírovať po byte. Capkanie labiek po podlahe vo videu počuť.

Naša Baška má vzácny dar vybrať sa na prechádzku po byte presne vtedy, keď zapnem kameru…  Niekedy ju musím “umravniť” a natočiť to celé znova. Ešte že je to len pár minút 🙂

kedy-natocit-video

Ukazujem ľuďom, ako natočiť video rýchlo, ľahko, jednoducho. S minimom techniky, minimom času a maximálnym efektom. Keď pozeráte na video, vidíte len výsledný efekt. Niektoré “chyby” postrehnete, niektoré nie.

Chybou je video NEnatočiť.

Že má nejaké “mušky” – nevadí. Ono je to len o tom, či EGO vyskočí a Vy sa trápite tým, že nie je dokonalé… alebo si poviete: Keď toto video pomôže čo len jedinému človeku, stojí za to zverejniť ho.

Hoci natáčam už ako na bežiacom páse, vždy sa čosi pritrafí, čo nebolo v pláne. Ukážem Vám 3 “chyby”, ktoré sa mi pritrafili pri natáčaní kratučkého 4:16 min. videa. Taký malý súkromný bulvár 🙂

Našťastie už som to moje EGO skrotila a presvedčila ho, že keď sa budem deliť o toto poznanie, skôr Vás nakopnem, aby ste sa nebáli prekročiť svoju komfortnú zónu a začali natáčať aj Vy.

Deliť sa o poklady, ktoré v sebe máte ukryté – cez video. Aby sme si spolu ten svet urobili krajší 🙂

kecy

Chyba č. 1:

Keď som točila video Vintage svietnik, mala Baša práve špacírovaciu náladu. Umravnila som ju, urobili sme dohodu… zaliezla do pelechu. Zapnem kameru… a čo to počujem?

Ale no pomooooc! Hneď od prvej sekundy… (počujete to capkanie labiek po plávajúcej podlahe?)

Tak presne takto to nemá vo videu vyzerať!!! 🙂

Bol piatok popoludní.

Chvíľu predtým telefonoval syn, že už ide domov. Chcela som to video natočiť, lebo mi bolo jasné, že do nedele večera už prázdny byt nebudem mať. A chcela som túto inšpiráciu vyvesiť na facebook, aby mohli cez víkend šikovní ľudkovia vyrábať svietniky.

Poprosila som syna, nech zvolní krok a dá mi ešte 10-15 minút.

A čo sa stalo?

Chyba č. 2

Okrem toho, že mi Baša cápala po podlahe, uprostred natáčania vošiel do bytu Kryštof. Vonku mínus 15, tak pridal do kroku, nech je čím skôr v teple 🙂

Vošiel potichúčky ako myška. A hoci máme byt celý otvorený a vo videu ten zvuk nie je počuť, postrehla som to. To je ten potlačovaný úsmev v 2:44 min., kedy mi prebehlo hlavou “tak toto snáď nie je pravda!!!

Chyba č. 3

No a tú tretiu chybu ste iste postrehli – v 1:11 min. mi vypadla z ruky čipka. Ako som sa pre ňu zohla, na sekundu som odišla z obrazu. Stane sa aj v bežnom živote, že nám niečo vypadne z ruky. Videá, ktoré točíme, sú zo života.

Nevadí, keď sa niečo takéto pritrafí. Treba len zareagovať ako v bežnom živote – prirodzene, bez afektu. Okomentovala som to vetičkou – Spadla mi čipka… zdvihla som ju zo zeme a hotovo.

Nie je to technicky dokonalé – je to autentické.  Pokiaľ v jednom videu nie je viac takýchto kotrmelcov, divák to nerieši. Vidí, že autor videa je “normálny” človek. Dokonca som zistila, že takéto “chybičky” niekedy aj pridajú na hodnote videa a dôveryhodnosti autora.

Tak milí moji – žiadne strachy, že niečo pobabrete. Zapnúť kameru a podeliť sa o svoj nápad, dobrú skúsenosť s ostatnými. Ten dobrý pocit, keď dostanete spätnú väzbu typu: “Ďakujem, veľmi mi to pomohlo”…. ten pocit naozaj stojí za to.

E-book zdarma si stiahnite tu>>>

Ak chcete rovno všetky rady, tipy, vychytávky, aj s presným návodom na odbúranie strachov, Kompletný manuál nájdete tu>>>

Stiahnite si e-book ZDARMA 10 tipov + 3 zlaté pravidlá ako natočiť video rýchlo a jednoducho

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.