Podeľ sa o svoj PIN!

ČÍTAJ UŠAMI :

ČÍTAJ OČAMI:

Predstav si, že máš  pred sebou sejf. A dokážeš ho otvoriť len vtedy, keď poznáš správny PIN. A tak hľadáš. Nájdeš video, v ktorom je ten PIN ukrytý.

treasure-chest-real-1284036-m

Dychtivo ho otvoríš a čakáš, kedy sa dozvieš tú zázračnú formulku. Tú zázračnú kombináciu slov, ktorá otvorí čarovnú krabicu. Áno, vnímaš, že ten chlapík trošku šušle a že má šedivé vlasy…a jeho kabát už  vyšiel dávno z módy. Ale to teraz nie je pre teba podstatné.

muzstary

Dôležité je to, ČO hovorí.

Nevadí ti ani to, že nemá mikrofón a musíš si trochu pridať hlas, lebo hovorí veľmi zaujímavo. Že sa mu leskne tvár pri zlom nasvietení, si takmer nevšimneš…

Pre teba je teraz dôležité HLAVNE to, ČO hovorí. Obsah. Visíš na jeho perách a vnímaš OBSAH, ktorý pomôže vyriešiť tvoj problém.

pery2

A presne takto je to s videami, ktoré natáčame. Pre diváka je dôležitý obsah. Ten zázračný PIN, ktorý mu pomôže vyriešiť jeho problém. Inak by si toto video NEnašiel a NEchcel si ho pozrieť. Obsah je kráľ.

Spôsob, akým to hovoríš, technické nedokonalosti vo videu – tie nie sú až tak podstatné. Tie si všimne až neskôr. Ak je veľký perfekcionista, môžu mu vadiť. Ale primárne si Tvoje video otvoril preto, že očakáva riešenie svojho problému. Ak sa dozvie PIN, ktorý hľadal, bude Ti nesmierne vďačný a určite nebude mať chuť ani dôvod kritizovať Tvoj prejav alebo technické kiksy.

Tým nechcem povedať, že technika natáčania videa nie je dôležitá. Je.

Na prvom mieste je OBSAH, potom dlho dlho nič a potom tá technika, tvár, hlas…. S každým Tvojim videom sa budú zlepšovať. Zlepšíš to len tým, že TO budeš robiť. Nikto učený z neba nespadol. Všetko sa dá zlepšiť tréningom. Pri 10. videu už budeš vidieť badateľný posun k lepšiemu a pri 100. videu už budeš na kamere ako profesionál.

ALE… Ak neurobíš prvý krok

Ak NEprekonáš škriatka/šotka v Tvojej hlave, ktorý Ti hovorí, že nie si dosť dobrý, že nemáš vhodný hlas, že nemáš vhodnú tvár, že teraz nie – až potom…a ktovie čo ešte Ti tam rozpráva…..tak PIN, ktorý vieš a ktorý hľadajú toľkí ľudia, neodovzdáš svetu.

Včera som mala veľkú radosť. Videla som prvé video, ktoré natočila Linda.

10511090_695884217149789_2345196669747426359_n-001

Éterická bytosť, ktorá akoby vyrástla medzi voňavými kvetinkami a bylinkami, v lone prírody. Linda nabrala odvahu a urobila prvý krok, začala sa deliť cez video o svoj PIN.  Ani sa mi veriť nechcelo, že toto je jej prvotina. Tak skvele ho natočila.

Obrovská radosť prechádzala celým mojim telom. Cítila som to vzrušenie, ako keď som ja natočila svoje prvé video. Tešila som sa s ňou ako malé dieťa.

Zrazu sa mi vrátila spomienka na obdobie, keď boli moje deti malé. Keď sa snažili robiť prvé kostrbaté krôčiky. Keď sme ich všetci povzbudzovali. A oni naberali odvahu VYKROČIŤ. A zrazu, v jeden moment to prišlo. Ako zázrak. Rozbehli sa. Sami, bez pomoci. A každý ďalší krok bol istejší a istejší.

…a pripadala som si ako mama, ktorá cez e-book, facebook a všetky dostupné kanály povzbudzuje všetky “svoje deti”, aby zahodili obavy a začali natáčať videá. Začali sa deliť o poklady, ktoré majú ukryté vnútri. Cez video. Lebo natočiť video je jednoduchšie ako uvariť si kávu.

cappuccino-1196141-m

Linda, ďakujem Ti z celého srdca, za Tvoju odvahu. Ukazuješ ostatným, že v e-booku nepíšem bludy. Že sa stačí rozhodnúť a vykročiť.

S láskou

Miriam (kamerová)

P.S. Tieto písmenká som napísala “jedným dychom” ešte nabudená odvčera. Ani som si nevšimla, že v ňom používam tykanie, rovnako ako v e-booku zdarma. Už to nejdem prepisovať. Predstav si, že spolu sedíme na kávičke a len tak spolu klábosíme….a Vykačom sa ospravedlňujem 🙂

Stiahnite si e-book ZDARMA 10 tipov + 3 zlaté pravidlá ako natočiť video rýchlo a jednoducho

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.